איך להראות צעירה מגילך ב-10 צעדים קלים

שלשום הייתי בת 35. לאחרונה אני מקבלת הרבה תגובות במציאות מאנשים מופתעים שחושבים שאני צעירה בהרבה ממה שאני, ושלשום כשפרסמתי תמונה לכבוד יום ההולדת קיבלתי אפילו כמה פניות בפרטי של נשים ששאלו אותי מה אני עושה כדי לשמור על המראה הצעיר.
ולכן החלטתי לכתוב את המדריך שלי לאיך להראות צעירה יותר מגילך ב-10 צעדים פשוטים!
אם חשבתן למצוא פה המלצות על קרמים, איפור וטיפולים קוסמטיים אז צר לי אבל אתן כנראה לא מכירות אותי טוב :-D אני כמעט ולא מתאפרת ולא ממש מאמינה בטיפולי אנטי אייג’ינג. במה אני כן מאמינה? או! על זה תוכלו לקרוא בפוסט הזה.
חשוב לי לציין שאני לא באמת יודעת איך כל הדברים האלו ישפיעו על מישהי אחרת. אני אפילו לא יודעת איך הם ישפיעו עליי – אולי עוד שנה אראה כמו בת 70! :-D אבל בניגוד לעניינים קוסמטיים כל העצות שלי כאן לדעתי יוכלו להועיל לכן גם אם מבחינת מראה שום דבר לא ישתנה.

 1. קבלו ואהבו את עצמכן
  זה בתכלס הסעיף הכי חשוב. אם הייתי אתר קליקבייט הייתי משאירה את זה לסוף, אבל כיוון שאני לא ואני רוצה להיות בטוחה שכולן יראו את זה גם אם יצאו מהפוסט אחרי 2 דקות אני שמה את זה בהתחלה. זה הבסיס מאחורי כל שאר הסעיפים כאן ומאחורי בטחון עצמי באופן כללי. תהיו סלחניות כלפי הגוף שלכן. אל תתייחסו אליו כאויב. אל תלחמו בו. תעריכו את עצמכן – גם חיצונית, גם פנימית, גם אינטלקטואלית. אל תקטינו את עצמכן. אל תחשבו שאתן לא שוות כלום או לא מספיק טובות. להפך, תדגישו בעצמכן את מה שטוב ומה שאתן אוהבות וגאות בו. תהיו גאות בגוף שלכן, בהישגים שלכן, בבנות האדם שאתן.


  צילום: אפרת וייסמן

 2. אל תשפטו את עצמכן לחומרה
  לנשים יש נטייה להיות נורא שיפוטיות כלפי עצמן. קרה לכן פעם שנתנו לכן מחמאה וישר אמרתן “לא, שטויות, זה כלום”? אז אל תעשו את זה. מה שאתן עושות זה לא כלום ואם מישהו ראה לנכון להחמיא לכן כנראה עומדת סיבה מאחורי זה. אל תתייחסו לכל טעות שאתן עושות (וכולנו עושים ועושת טעויות) כאל סוף העולם. אם לא הצלחתן במשהו זה לא אומר כלום עליכן כבנות אדם. אם אתן רוצות לרדת במשקל ואכלתן פרוסת עוגה אתן לא כישלון. רוב הנשים הרבה יותר שיפוטיות כלפי עצמן מאשר כלפי נשים אחרות. נסו להתייחס לעצמכן באותה חמלה שבה הייתן מתייחסות לחברה.

 3. נסו להיות חיובית כלפי עצמך וכלפי העולם
  זה לא משהו שבא לכולן באופן טבעי, אבל בעיני משהו בחיוביות ובאנרגיות טובות (ואני לא ממש טיפוס שמאמין באנרגיות) פשוט משפיע על הנפש וכתוצאה מזה על המראה. נסו להתמקד בדברים חיוביים סביבכן, אם זה דברים שקורים לכן, דברים שאתן עושות או פשוט דברים בסביבה, ולא בדברים השליליים. משהו שאני מרגישה שממש עזר לי בהקשר הזה: פרוייקט 100 ימים של אושר שבו כל יום אני מספרת בסרטון וידאו על הדברים הטובים שקורים לי. אתן כמובן לא חייבות לעשות את זה בוידאו או בכלל בפומבי, מספיק לרשום לעצמכן כל יום דברים טובים שקרו, לא משנה כמה קטנים הם. אל תחשבו “היה יום משעמם בעבודה” אלא “בבוקר כמעט לא היו פקקים, ארוחת הצהריים עם X היתה כיפית וסיימתי משהו חשוב בזמן”. לאט לאט תראו איך ההתמקדות בטוב הופכת יותר טבעית עבורכן.

 4. חייכו הרבה
  כאן אפילו יש אלמנט מדעי! מחקרים מראים שחיוכים מרובים גורמים לגמישות של העור ולכן לפחות קמטים. הסעיף הזה מתקשר לקודם, של הניסיון לראות את העולם בדרך חיובית. זה לא קל לפעמים, עם כל מה שהולך מסביב. אני באופן מודע מנסה לצמצם את צריכת החדשות שלי למינימום. יש שיגידו שזה אסקפיזם, בעיני זו פשוט דרך הישרדות בריאה בעולם מלא זוועות. אני מנסה להתמקד בטוב שכן נעשה, וכמובן משתדלת לעשות אותו גם בעצמי. אגב, אם חיוך לא בא לכן באופן טבעי, שווה לנסות לזייף אותו לפחות בהתחלה. מנסיוני האישי הרבה פעמים הוא הופך להיות אמיתי אחרי כמה זמן.

 5. שחררו את עצמכן מנוכחות של אנשים רעילים
  יש לכן חברות שכל פעם שאתן נפגשות אומרות לכן “עלית קצת במשקל, אה?” תוך כדי קריצה? שאומרות לכן כל הזמן שאתן נראות עייפות וחסרות חיות? יש לכן בני משפחה שחייבים להעביר כל הזמן ביקורת על כל מה שאתן עושות? זה הזמן לשחרר אותם. אני יודעת, זה לא קל. במיוחד כאשר מדובר בבני משפחה. אבל אין לתאר איזו השפעה הרסנית יש לסביבה ביקורתית ושיפוטית כזו על הנפש ועל התפיסה העצמית. אני אישית הצלחתי להתחיל את המסע שלי לאיפה שאני היום רק כשהתרחקתי פיזית מהשפעות כאלה. אני לא אומרת שאתן צריכות לנתק לחלוטין קשרים עם משפחה, אבל כן – למנן ולסנן. לא חייבים לדבר עם אנשים כאלו כל יום, לא חייבים להיפגש כל שבוע. השלב הבא הוא לשקף לאנשים האלו את ההתנהגות שלהם ולומר בבירור – אם ההתנהגות הזו תמשיך הקשר בינינו יתרופף/יתנתק. אבל הרבה פעמים קשה לעשות שיחות כאלה ולכן אני ממליצה בתור התחלה פשוט להתרחק כמה שאפשר.
 6. אמצו אליכן אנשים מפרגנים וחיוביים
  הסעיף המשלים של הסעיף הקודם. זה הזמן לחזק את הקשר עם אנשים שמפרגנים לכן, שמחזקים אתכן, שאתן תמיד מרגישות כאילו הם בעדכן. אם אתן לא מכירות כאלו – זה הזמן למצוא. נסו להכנס למרחבים חיוביים שבהם המטרה המוצהרת היא פרגון והכלה ולא ביקורת ושיפוטיות. אם אתן מעל מידה 42 אמליץ כרגיל על הקבוצה הנהדרת “אופנה מלאה ישראל” שחורתת על דגלה את העקרונות האלו.
 7. תמצאו מישהו שיאהב אתכן בדיוק ככה
  זוכרות את האנשים המפרגנים והחיוביים מהסעיף הקודם? אז האדם שהכי חשוב שיהיה מפרגן וחיובי כלפיכן הוא בן/בת הזוג שלכן (שאתייחס אליו כאן בלשון זכר מטעמי נוחות). בן הזוג שלך צריך לאהוב אותך בדיוק בדיוק כמו שאת עכשיו. לא כמו שתראי אם תורידי 5 קילו ולא כמו שתהיי אם תגמרי תואר במנהל עסקים אלא כמו שאת עכשיו. הוא צריך לדעת להאיר לך את הדברים הטובים שבך גם כשאת לא מצליחה לשים לב אליהם. הוא צריך לפרגן לך על הצלחות ולהכיל אותך בכישלונות. הוא צריך לדחוף אותך להגשים חלומות שאת בקושי מעיזה לחלום. אל תתפשרנה על זה כי זה אחד מהגורמים שתהיה לו המשמעות הכי גדולה על האושר שלכן (ובהתאם לכך גם על מצב העור, שכידוע לשם כך התכנסנו :-P

  צילום: טליה ביקסון

 8. תעשו דברים שגורמים לכן סיפוק
  אני יודעת שהסעיף הזה קצת פריבילגי. התמזל מזלי להיות מסוגלת לעסוק ולהתפרנס מתחום שממלא אותי וגורם לי אושר, אבל אני יודעת שזה לא המצב אצל כל אחת (למעשה אני חושדת שאצל הרוב זה לא המצב). עם זאת, אני חושבת שחשוב לנסות לעבוד על זה ולהכניס את זה לחיים, גם אם בקטנה. אם אתן עובדות עם חבורת אנשים שחלקם לא נעימים לכן – צמצמו מגע עם אלו שלא נעימים וחזקו מגע עם אלו שכן. אם אתן עובדות במקום שבו אתן מרגישות לא מוערכות – חפשו במקביל מקום אחר. אל תתקעו במקום שבו לא טוב לכן מפחד. אם מבחינת עבודה אתן מרגישות שאין לכן מה לעשות – נסו למצוא את הסיפוק הזה במקומות אחרים. בהתנדבות, ביצירה אחרי שעות העבודה, בלימודים של משהו שמעניין אתכן – כל דבר שאתן מרגישות שממלא אתכן וגורם לכן אושר.
 9. נסו להפחית את רמת הסטרס בחיים
  עוד סעיף שהוא easier said than done, אבל גם הוא חשוב בעיני להפליא לתחושת האושר והשלווה הפנימית.  נסו לזהות את הגורמים שמכניסים אתכן ללחץ ולנטרל אותם. אתן לחוצות מהצורך לשמור על בית נקי? שחררו. לא יקרה כלום אם יהיו כוסות בכיור. מתזזות בין חוגים לילדים? אולי כדאי לחשב מסלול מחדש ולראות האם הילדים בכלל רוצים את כל החוגים האלו, או שאולי אפשר להגיע לאיזה סידור הסעות עם הורים אחרים. מרגישות שאתן לא מספיקות מטלות בעבודה/לימודים? אולי כדאי לתכנן לוח של מיני-מטלות שיהפוך את העבודה ליותר יעילה, וכן הלאה וכן הלאה. כמובן שזה לא ריאלי לצפות שבבת אחת כל גורמי הלחץ והסטרס ייעלמו מחייכן, אבל אם תנסו כל פעם למצוא פתרון לנקודה ספציפית זה יתרום לתחושת השלווה הכללית שלכן ואני מקווה שלאט לאט תוכלו לחיות חיים יותר דלילים בסטרס.
 10. תהפכו את הבית שלכן למקום שממלא אתכן אושר
  המצב האידאלי הוא שבכל פעם שתכנסו לבית שלכן תרגישו תחושת שלווה ואושר. לכל אחת זה נובע מדברים אחרים. יש כאלו שאוהבות בית מואר ונקי, בלי הרבה חפצים. יש כאלו שלהפך – בית עם הרבה חפצים שמשדר חמימות ונוחות. אני אישית חושבת שחיות מחמד הן בין הדברים שהכי תורמים לתחושה הזו. לא משנה מה בדיוק עושה לכן את זה – השתדלו לחיות במקום כזה. התחושה שאתן חוזרות לבית שהוא מקום מקלט ושבו אתן רגועות ומאושרות היא priceless.

זהו. מקווה שהטיפים האלה יעזרו לכן להיות שלווות, מאושרות, ואולי גם להראות צעירות יותר. וגם – תישנו מספיק, תשתו מספיק ושימו קרם לחות. להזיק זה בטח לא יזיק ;-)

צילום: אורי העליון

תגובות באמצעות פייסבוק

תגובות

נכתב ע”י
יותר מ- May Graff

לוק יומי 4.12.17

שמלה: אשלי סטיוארט (ישנה). עגילים: דפנה מאור בלסקי. נעליים: קלארקס. תגובות באמצעות...
קרא/י עוד

7 Comments

 • להוציא אנשים רעילים??
  את לא האישה שחברה הכי טובה שלה לא מפסיקה לרדת על זה שהיא אל הורית?
  כדאי שלפני שאת נותנת עצות בשקל תיישמי אותן.

  • בכנות, אין לי מושג על מה את מדברת. אין לי אף חברה שיורדת על זה שאני אלהורית. אבל אם את חושבת שאני נותנת עצות בשקל את מוזמנת לא לקרוא את הבלוג, את לגמרי נשמעת לי מסוג האנשים הרעילים שאני מנסה להרחיק ממני ;-)

 • וואו – התחברתי לכל העצות אבל ב-10 הרגת אותי סופית!!!! באמת הקטע של הבית הוא כ”כ בסיסי (אני בדיוק מתמודדת עם זה כרגע) והזוי איך שאנחנו לא שמים את זה במודעות בכלל.

 • כל כך נכון! הכל!
  אני לגמרי מאמינה בדברים האלה ועושה הרבה מהם במודע, כי אני יודעת כמה זה גורם להרגיש טוב עם עצמך,
  וגם להיראות טוב יותר. עכשיו חידשת לי שגם העור פיזית נשאר צעיר יותר אז בכלל מושלם :)
  פוסט יפהפה וברור! תמשיכי לעשות טוב ל(א)נשים…!

 • כל כך נכון! הכל!
  אני לגמרי מאמינה בדברים האלה ועושה הרבה מהם במודע, כי אני יודעת כמה זה גורם להרגיש טוב עם עצמך,
  וגם להיראות טוב יותר. עכשיו חידשת לי שגם העור פיזית נשאר צעיר יותר אז בכלל מושלם :)
  פוסט יפהפה וברור! נהניתי לקרוא! תמשיכי לעשות טוב ל(א)נשים…!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.