+ פוקוס: דנה עמיר

כל הדוגמניות שאירחתי במדור הזה הן נשים שאני מחבבת ומעריכה. אבל מדי פעם יש אחת שאיתה אני גם ממש מזדהה, ודנה עמיר היא כזו. החל מהסיפור על בן זוגה שעודד אותה להתחיל לדגמן, דרך יחסה לדיאטות וכלה בעובדה שבניגוד לרוב דוגמניות הפלאס שנעות סביב המידה הממוצעת 42 כאן מדובר בפלאס סייז אמיתית במידה 48. מעבר לכל הדברים האלו היא גם בחורה פשוט מקסימה שפועלת מתוך תחשות שליחות אמיתית שנוכחת בכל העבודות שלה.
דנה לא נמצאת בתחום הרבה זמן ובכל זאת הספיקה כבר לצבור רזומה מרשים שכולל את ZeekIt, שרית עיצובים, תכשיטי שאפולה, הילה עיצובים ותיקי Pola V. בגולת הכותרת עומדת כרגע בחירתה לפרזנטורית המלאה הראשונה של חברת בגדי הים וההלבשה התחתונה No.1. וסקופ לקוראות: היא נבחרה גם לככב בקמפיין הקיץ הקרוב של חברת Queen Size.

צילום אורלי לוי לירז לZEEKIT APP

איך הגעת לתחום הדוגמנות?
לפני כשנה פגשתי את בן זוגי גלעד, שנמשך אליי מהרגע הראשון ומאז ומעולם אהב נשים מלאות. בעקבות מערכת היחסים שלנו זכיתי לראות שכן, יש גם גברים כמוהו שמאוד מעריכים את הגוף של הבחורות המלאות וגם את האישיות שלהן. הוא היה זה שעודד אותי ללא הרף להכנס לתחום וכל הזמן היה חוזר ואומר לי “את כל כך יפה ומדהימה, את פשוט חייבת להכנס לתחום הדוגמנות, למה שלא תעשי משהו עם זה?”. האמת שבפעם הראשונה ששמעתי אותו אומר את זה צחקתי. לא חשבתי שאני מתאימה לתחום הזה כלל. אמרתי לעצמי “מה לי ולזה? איך בכלל אפשר להכנס לעולם הדוגמנות כבחורה מלאה?” והנה, בניגוד לכל מה שהמציאות הכתיבה לי, היום אני מדגמנת כבר תקופה לחברות שונות, השתתפתי בשבוע האופנה למידות גדולות בתצוגה שנערכה בגני התערוכה, ונבחרתי להיות הפרזנטורית של חברת ההלבשה התחתונה No. 1 שבחרו בי כדוגמנית המלאה הראשונה והרשמית למותג שלהם.

מה יחסך לנושא הדיאטה וירידה במשקל? האם קיבלת הערות על הנושא בהקשר מקצועי?
בעקבות שנים של חוסר בטחון, הלקאה עצמית וחוסר יציבות במשקל גופי שלא הייתי שלמה איתו ולא קיבלתי אותו, ניסיתי כל מיני תזונות ואכילה של דברים מסוימים שחשבתי שיתרמו לכך שארד במשקל. הגעתי למסקנה כי דיאטות הן דבר שלא מתאים עבורי. הלחץ שלא אעלה בעוד קילו, הציפייה להוריד את הקילו הבא. ההתעסקות הזו סביב נושא הדיאטה והירידה במשקל הרגישה לי התעסקות גדולה שגזלה ממני את כל שעות היום, מפני שתמיד הייתי סביבה. הגעתי למסקנה כי אני יכולה לאכול הכל, גם פיצות, גם מתוקים, גם מאפים. כמובן הכל במידה וכל עוד משלבים את זה בחיי היום יום שלנו, החיים שמחים יותר ולא מרגישים שהחסרנו מעצמנו שום דבר.
המקום שבו החברה שלנו מעודדת לרזון, לירידה במשקל, לדיאטות, מרגיש לי לא טוב, לחנך כך את הדורות הבאים שלנו ובכל זאת לשמחתי היום קיימת יותר מודעות ברשתות החברתיות משהיתה בעבר, ישנן קבוצות שמעודדות דימוי גוף חיובי ועוזרות לנו הנשים וגם לגברים שבנינו לקבל את עצמנו ולאהוב את עצמנו ללא שום קשר למשקל שלנו או איך אנו נתפסים בעיני העיניים שמסביבנו. התפיסה שלי היא שנאהב את עצמנו, נקבל את עצמנו ונהיה בטוחים בעצמנו לא משנה מה.
כמו כן, בהחלט קיבלתי הערות על הנושא בהקשר המקצועי. יש המון הערות חיוביות ומעצימות שאנשים חושבים שהדרך שלי היא נכונה, גאים בי, שמחים לראות שחברה של מותג להלבשה תחתונה ובגדי ים בחרה דווקא במודלית מלאה לייצג אותה ולהיות הפנים שלה בניגוד לבחירה הברורה של מודלית במידה 34-36 ולהעלות תמונות שלי ללא טשטוש קווי מתיחה או צלוליטיס. לא לנסות להעלים אותם, כמו שהרגשתי שהעלימו אותי כבחורה שתמיד היתה מלאה בחברה. כמובן יש גם הערות פחות חיוביות, לדוגמא דווקא מחבר רחוק שלאחר תקופה ארוכה שלא שוחחנו ראה את התמונות מהקטלוג שאני מפרסמת ובחר להגיב על משקלי “אני חושב שזה נורא לא מחמיא לך, אני תוהה איך הגעת למצב הזה בכלל, שומן זה לא בריא, כלומר אובר-שומן”. כמובן שאינני מעודדת השמנת יתר, ותגובתי לנושא היא שיש גם אנשים שמנים ובריאים מאוד, שמתאמנים באופן יום יומי, גופם מוצק ופעיל, והבדיקות מראות על בריאות 100% ועל מדדים נכונים. בנוסף ממש לפני כמה ימים, הגיבה מישהי ברוסית בעמוד הרשמי של חברת No. 1 וכשעשיתי תרגום הבנתי שהיא כתבה “פרה בביקיני”. בתגובה בעלת No. 1, לילך-רומי כדורי, הגיבה לה בעמוד “מצטערת על כך שאנשים בוחרים להביע דעה בדרך פוגענית ובוטה. להשוות בן אדם לפרה זו אמירה אומללה ובריונית, שצריך להוקיע מהחברה שלנו”. לילך היא אדם מקסים והדינמיקה בנינו היא מופלאה, וכשהיא רואה תגובות פוגעניות מסוג זה בין התגובות החיוביות יותר היא תמיד מגנה עלי. אני פחות מתמקדת בתגובות ואני מרגישה שהמקום הנכון הוא להציג את עולם המידות הגדולות כעולם שווה. אני מאוד מאמינה ברעיון של המותג בלהביא נשים מכל הסוגים לקדמת הבמה, להראות שיש מגוון של מידות, וממש כמו הסלוגן של המותג “את הכי בטוחה כשאת No. 1”. ברגע שנרגיש במקום הראשון, נרגיש הכי הכי בטוחות בעצמנו ובכל מה שנרצה לעשות או לקדם בחיינו.

צילום Zhes Photography

האם את מרגישה סוג של שליחות מעצם היותך דוגמנית פלאסייז? האם את מרגישה שהפכת להיות Role Model?
בוודאי שזוהי שליחות! לחלוטין! כתגובה למשפט ברוסית שנאמר בעמוד, הגיבו נשים רבות שכתבו תגובות חיוביות ביותר, חיזקו את הרעיון של לקחת פרזנטורית במידה גדולה לחנות שקיימות בה מגוון של מידות, גם לרזות וגם לשמנות, וכתבו שבהחלט הגיע הזמן “לשבור את הנורמה”. המקום שאני מרגישה בו הכי בשליחות הוא במקום בו אני מקבלת תגובות מנשים וגברים שמקבלים את המסר שאני מעבירה וחלקם אף משנים את דעתם לגבי הנושא. כאן אני מרגישה שהצלחתי להעביר את הנקודה בדיוק כמו שרציתי, אם הצלחתי לעזור בשינוי התפיסה אצל אדם אחד לפחות. אני לא מרגישה שהפכתי להיות מודל לחיקוי אבל מקווה שאני מהווה השראה לנשים רבות לקום ולהרגיש הכי בטוחות בעצמן, ביופי ובגוף שלהן. שיוכלו לקום ולהגיד כמה הן גאות בעצמן ומקבלות את עצמן.

האם את חושבת שהעיסוק התקשורתי בנושא ה-Body Positivity גרם לשינוי חיובי בתחום בארץ?
ודאי, בעיניי כל הנושא צובר תאוצה רבה בשנים האחרונות, יותר ויותר חנויות מקבלות את הנשים המלאות והגדולות כחלק מהאוכלוסיה (כפי שצריך להיות בעיני) ומחליטות לעצב מגוון של מידות ולא רק מידות זעירות. אני חושבת שהנושא מקבל חשיפה עצומה בזכות כל מה שקורה, ירידים למידות גדולות, תצוגות אופנה, שבוע האופנה למידות גדולות, בעלי עסקים שמשלבים דוגמניות רזות ושמנות יחד, חשיפה טלוויזיונית בתוכניות שונות, דוגמניות מהעולם ומהארץ שמובילות את הרעיון ונרתמו לשמש כהשראה לאחרים. שינוי חיובי בהחלט.

צילום שלום קוגן לNo.1

איך את רואה את התחום מתפתח בארץ בעתיד?
כבר עכשיו אני רואה את ההתחלה- בוטיק שמחזיק מגוון רחב של מידו, בחר בי להיות הפרזנטורית שלהם, על פני המודל ה”נורמטיבי”. אני מאמינה שזה רק עניין של זמן עד שהחברה תקבל את ההארה הזו שקיים מגוון של מידות וסוגים של נשים וגברים בעולם ושעולם האופנה יכול לשקף וגם להרוויח מכך אף יותר כשהוא מפרסם מוצרים שיכולים להתאים לכלל האוכלוסיה, ולא רק לנתח קטן מהאוכלוסיה. ברגע שחנויות, בעלי עסקים, רשתות ועוד מקומות יבינו כי זו החלטה נבונה לפתוח את שוק המכירה לכולם, ליצור מוצרים שמדברים לכולם ולפנות לכל קהלי היעד, אני מעריכה שהדבר יתרום להצלחה מסחררת שלהם ולהתפתחות אדירה בתחום. לדעתי אנחנו כבר מתפתחים ואני בטוחה שהשינוי כבר כאן.

מה היית מאחלת לעצמך ברמה המקצועית?
אני מאחלת לעצמי ברמה המקצועית שאמשיך להעיז לספר את הסיפור שלי בכל פרויקט בו אשתתף, שאוכל להמשיך להוות השראה לכל אישה ואישה בארץ ובעולם ובכלל, לכל מי שסבל/סובל מדימוי עצמי נמוך ושאמשיך להיות מדויקת בבחירות שלי. החיים שלנו יפים והדבר הכי נכון שאוכל לאחל גם לכולנו הוא להנות מהם במלואם ולהמשיך לאהוב את עצמנו כל יום.

צילום שגיא מדינה לשרית עיצובים

צילום תמונה ראשית: גיל דור לNo.1

תגובות באמצעות פייסבוק

תגובות

נכתב ע”י
יותר מ- May Graff

לוק יומי 18.6.19

שמלה: קווין סייז. עגילים: רוני עוזיאל. נעליים:קלארקס. תגובות באמצעות פייסבוק תגובות
קרא/י עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.