לב שומרי ושירן הרוש: Wear Your Confidence

אם יש משהו שאני אוהבת לכתוב עליו זה נשים שלוקחות את העתיד והאג’נדה שלהן בידיים ופועלות לטובת הגשמת החלומות וקידום הקהילה. לב שומרי ושירן הרוש הן שתי נשים כאלו.
אני מכירה אותן בשנה ומשהו האחרונה כדוגמניות פלאס סייז ונפגשנו פה ושם בכל מיני אירועים של הקהילה. ואז, לפני מספר חודשים נחשפתי לפרוייקט מקסים שלהן שלווה בסרטון כיפי ובהאשטאג  wearyourconfidence#. הסרטון והתמונות שנלוו אליו הציגו חבורה של נשים במידות וסוגי מראה שונים, כשהן פשוט עושות כיף – מחייכות, צוחקות, אוכלות, נהנות!
היה בזה משהו מאוד מקסים ומאוד מושך עין, שונה מהרבה פרויייקטים של פלאס סייז שיצא לי לראות שמאוד מתמקדים בסקסיות.
כששמעתי שכל הפרוייקט מתחילתו ועד סופו הוא יוזמה של שתי הבחורות האלה ושהן עשו הכל בלי ניסיון, בלי קשרים ובלי תקציב – ידעתי שאני חייבת לראיין אותן ולשמוע איך הן עשו את זה ומה הוביל אותן.
שתי מילים של היכרות על כל אחת מהן:
לב שומרי, בת 27, דיגמנה לעונות, בורדו, בגדי ים  MOSS ועוד. עובדת בהיי טק.
שירן הרוש, בת 28, דגמנה ביריד פלאס סייז של גאלה, נעמי פלוס, בגדי ים של לירון מרמר ועוד.

איך הגעתן לתחום הדוגמנות?

לב: התחלתי את עניין הדוגמנות לפני שנה וקצת. לירז אסייג עבדה לידי וראתה אותי קונה קפה, התחלנו לדבר, היא המליצה לי לעשות בוק אצל ריי ומשם שלחתי אותו עצמאית, לבד, לכל מיני חברות ומעצבות. התחלתי ללכת לאודישנים ולקבל עבודות. רציתי לעשות משהו משלי כי רציתי לפזר את האג’נדה שאני מאמינה בה ולתת הזדמנות לדוגמניות מתחילות כמוני שרוצות לפרוץ.

שירן: דוגמנות היא לא העבודה העיקרית שלי. אני באה מבית של בנות במגוון מידות ואני הכי גדולה במידה מביניהן. גם צילומי הבוק הראשוניים שלי נעשו אצל ריי ונועדו לצרכי דוגמנות. התחלתי לפרסם ולהעלות את התמונות לכל מיני מקומות. ההזדמנות הראשונה שבאמת ניתנה לי היתה בתצוגת פתיחה ביריד של גאלה בשנה שעברה. זה היה מדהים מבחינתי, החוויה הראשונית על המסלול, הייתי בהיי מטורף.

מה הוביל ליצירת הפרוייקט wear your confidence?

לב: עשיתי כבר עבודות דוגמנות אבל רציתי להיות אחת מאלו שיוזמות ולא רק מחכות שיבואו אליהן. דוגמנות זו עבודה כיפית אבל לא קלה. ליזום רעיון זה כמה וכמה רמות מעל, יש בזה יותר מאשר להיות פוטוגנית. אני אחת שאוהבת לכתוב, יש לי אג’נדה של יותר ממודל יופי אחד וכאחת שסבלה מהרבה הערות, מהמשפחה בעיקר – הרגשתי שזה לא מספיק רק תמונות ושאני רוצה לבוא ולהראות שעשיתי משהו בעצמי. בשבוע האופנה, זו הייתה הפעם הראשונה שהייתי צריכה ללכת על מסלול ולא היה לי ניסיון. שם פגשתי לראשונה את שירן שנראתה לי אחלה בנאדם והיתה בינינו כימיה, ניגשתי אליה וביקשתי טיפים להליכה על המסלול והיא עזרה לי. מאז סוג של התאהבתי בה, הבנתי שהיא בראש שלי. אחרי כמה שבועות אמרתי לה שחשבתי לעשות משהו ואני מחפשת שותפות ומשם היסטוריה. כל הפרויקט נבע מתוכנו.

שירן: מהרגע שיש לך רעיון כרעיון ועד שהוא יוצא לפועל עברנו תואר בהפקה. הפנייה לאנשים, המחסור בתקציב, אי הוודאות… חוץ מרעיון ואג’נדה אין לך כלום אבל בדיעבד אני יודעת להגיד שזה הכל, זה מה שהניע אותנו. אני אוהבת לעבוד בצורה מאוד מסודרת, לכל דבר היה דד-ליין וזה עבד מצויין. ללב יש מסירות מטורפת והיא תמיד חושבת כמה צעדים קדימה והשילוב בין שתינו – מנצח. השתדלנו להיות זמינות אחת לשנייה גם לתמיכה נפשית כי היו הרבה שינויים של הרגע האחרון. לא קיבלנו הרבה “לא”, הרבה הצליחו להתחבר לרוח ולמסר שרצינו להעביר.
הרבה התלהבו מהאומץ שלנו ליזום פרויקט בסדר גודל כזה.

לב: בהתחלה הדבר הראשון שאמרנו שסביבו נבנה את הקונספט הוא הלוקיישן, מקום מוכר, שאנשים ישמעו “דן פנורמה” ויבינו שזה פרויקט רציני. היה חשוב לנו הפן הזה, לוקיישן רציני מראה על רצינות.

שירן: חשוב לומר שלירז (אסייג) הייתה שם עבורנו לכל שאלה, הסתכלנו עליה כדמות בולטת שחיה את העולם הזה. חייבות תודה גם לחבר של חבר שלי יחיאל, שהוא מתחום יחסי הציבור והוא קישר אותנו לכל כך הרבה אנשים. הוא פתח את הדלת אבל היינו צריכות להכנס בעצמנו.
רצינו שיהיה לנו לוגו, סלוגן וזה לקח זמן. בדצמבר טסתי לאמסטרדם ואמרתי ללב “משם אני חוזרת עם סלוגן”. ואכן שם זה הגיע ובענק. קיבלתי הארה ושלחתי לה הקלטה באמצע הלילה.
לקחו 4 חודשים מהרגע שהיה לנו את הרעיון ועד שהצלחנו להוציא אותו לפועל. זה רק מראה כמה השקעה נדרשה, במיוחד בהתחשב שזו לא העבודה העיקרית שלנו. היתה לנו תמיכה מדהימה מהסביבה. היה לנו נורא חשוב שכל מי שלקח חלק בפרויקט יהיה מרוצ. האוכל, הסביבת עבודה, האווירה, שכולם ירגישו טוב כי הכל היה שת”פ ולא ברור מאליו שאנשים באים לעבודה ללא תגמול כספי. בסוף היום המשוגע הזה הבאנו לכל אנשי ההפקה חולצה של הפרוייקט, אומנם מתנה סמלית אך עם משמעות גדולה.

לב: כל אנשי הצוות שיבחו ואמרו שהרמה היתה גבוהה מאוד וכאמור חשוב לציין שהכל ללא תקציב למעט כמה מאות שקלים לכיבוד. הכל היה נטו בגלל מה שאנחנו מאמינות בו. בזכות הכריזמה והאסרטיביות שלנו הצלחנו לסחוף אחרינו הרבה אנשים למרות שלא היינו מוכרות מאוד. שתי בנות שרוצות להגשים חלום.
הוכחה חד משמעית מבחינתי הייתה כשריי שגב שיתפה את הסרטון ואמרה לי שככה בדיוק היא התחילה וזה כל כך ריגש אותה. זה היה סוג של סגירת מעגל כי שתינו התחלנו בצילומים אצלה.

שירן: אנשים כל הזמן מודדים את החלומות והתקוות שלהם בכסף. אבל אם יש חלום צריך לקום, להעיז ולעשות כל מה שביכולתנו כדי להגשימו. זה לא משנה מה החלום שלכם – כסף זה לא המניע היחיד, הוא רק אמצעי. כוח רצון זה הדבר הכי חזק שקיים וזה מה שהיה לנו כאן.

לב: הכרתי חברות ונוצר משהו שהוא מעבר למקצוע. גם כשהיו חילוקי דעות תמיד ידענו לפתור את זה בכבוד ובהבנה שבסופו של דבר המטרה שלנו משותפת. זה משהו שלפעמים חסר לי קצת בעולם הזה. כל עניין ההעצמה נשית נעלם כשנשים מתכסחות אחת עם השנייה. למדנו שחשוב לדבר בגובה העיניים, להגיד מאיפה באנו. לא היה קל לקבל “לא” והרבה פעמים כמעט והרמנו ידיים. לא ידענו הרבה דברים, לא ידענו מה לומר לגבי יח”צ. היה קשה לנו למצוא משרד יח”צ שמאמין בזה, אבל למדנו תוך כדי תנועה.

שירן: אני  יודעת שנתנו 100% מעצמנו. זה משהו שהוא לנשמה. לשם זה עשיתי את זה.

מה אתן מנסות להגיד בתחום דימוי הגוף? לאיזה שינוי אתן מייחלות?

לב: אנחנו מייחלות שלא יהיה אידאל יופי אחד. אנחנו לא נולדים זהים, כולנו שונים. יש נערות שלעולם לא יהיו במידות הגוף של גל גדות ובר רפאלי. גנטית הן לא יכולות להגיע לזה. צריך שיהיה בשוק עוד אופציות להזדהות איתן, עוד מודלים שהם בריאים.

שירן: אנחנו צריכים להקשיב לגוף שלנו. להבין שרזה הוא לא בהכרח בריא ושמן הוא לא בהכרח חולה ועצלן. צריך לדעת להקשיב לגוף שלנו – הוא חכם, מדהים ויודע לייצר חיים. אם משהו מפריע לך – תתקני, אבל תעשי את זה לשם בריאות וממקום של אהבה ולא בהלקאה עצמית.

לב: התקופות הכי בריאות שלי היו כשאהבתי איך שאני נראית. הכל היה תהליך בריא, גם פסיכולוגית וגם פיזית. וגם – תלבשי את הבטחון שלך זה כל כך נכון, זה נשמע קיטשי אבל ברגע שאת משדרת מה את מרגישה אנשים מרגישים את זה.

שירן: גם בדת אומרים שהשמחה זה המקור של האדם. אם אדם עצוב הוא צריך לעבוד על עצמו מבפנים בכדי להיות שמח. משם אתה תתרומם לשמחה הזו. אותו דבר בעניין דימוי הגוף. הכל עניין של לחשוב חיובי גם אם זה קצת להכריח את עצמך.

לב: כל אחת יכולה לקחת את הסלוגן הזה של Wear Your Confidence לאן שהיא רוצה. זה מה שניסינו לשדר. בגלל זה כל הקונספט היה צחוקים ופאן ולא רק סקסי.

שירן: בכוונה כל הקונספט היה כזה. תמיד הולכים לכיוון הסקסי ואנחנו לא רצינו סקסי. לא רוצה להיות סקסית! רוצה להיות מאושרת, רוצה להיות שמחה, רוצה לצחוק, כיף. מספיק להצטייר כל הזמן כמישהי שהיא רק בוטילישס וסקסי. אנחנו לא רק! אנחנו רוצות להיות גם עוד משהו חוץ מסקסיות. זה לא הדברי היחידי בנו.
ורצינו שגם ילדות ונערות יראו את הפרוייקט הזה ויתחברו. שגם הן ילכו לים. וזה עוד סיבה שהיה חשוב לנו שזה לא יהיה המקום הסופר סקסי הזה דווקא. בנוסף, היה חשוב לנו שיראו בטן וירכיים ולא רק כמו כל ההפקות האלה שמראות רק חזה וכתפיים ומסתירים את כל החלקים שנחשבים “פחות סקסיים”.

איך אתן רואות את תעשיית הפלאס כרגע בארץ? מה הייתן משנות ומה משמרות?

לב: אני מייחלת ליום שבכלל לא יהיה תעשיית פלאס סייז. שזה יהיה בגדר הנורמל ובתצוגות יהיה מגוון של צורות גוף. כרגע יש אפליה לצערי, עדיין חברות אופנה לא מביאות לארץ מידות, אפילו כאלה שיש להן פלאס בחו”ל. מייחלת שחברות האופנה ישכילו ויביאו מידות מגוונות יותר. ושאנחנו בגלל שהתעשייה קטנה לפעמים נתקלות בחוסר פרגון ותחרותיות רעה – ניתקל בזה פחות.

שירן: היום פורסם שער זמנים מודרניים עם דוגמניות פלאס וזו עוד תקרת זכוכית שנשברה. בשנה האחרונה המודעות גברה וזה כיף לראות. אני רואה פרצופים חדשים של דוגמניות פלאס שזה מעולה.

לב: כשאני אומרת שאני שואפת לאידאל יופי מגוון זה לא רק רזה/שמנה אלא גם גבוהות, נמוכות, כהות, בהירות, מתולתלות, חלקות… צריך שיהיה מגוון.

האם שאבתן השראה מפרוייקטים או מודלים דומים בעולם?

לב: בהתחלה ההשראה היתה כמובן אשלי גרהם שעשתה את הקמפיין של Plus is Equal. אבל אז אמרתי שלא בא לי לעשות משהו דומה שיהיה סוג של העתקה אלא משהו שישדר עוצמה אבל יותר מלטף, רגוע, נינוח. פחות כוחני ויותר נגיש.

שירן: היה לי מאוד חשוב שנהיה נגישות ושנשים יראו את זה ויוכלו להתחבר. שיגידו “גם אני יכולה ללכת ככה, גם אני יכולה להנות מהים”.
אני חושבת שרוב דוגמניות הפלאס הן אינטליגנטיות, מחוברות למציאות, נשות שיחה, ראש על הכתפיים. לא קולב. אנחנו לא רק דוגמניות אלא מפיצות מסר. אנחנו מקבלות פידבקים מנערות, מחיילות שראו את הפרוייקט שלנו בפייסבוק שמזדהות ואומרות כל הכבוד ושסוף סוף יש עוד דמויות להזדהות איתן ולא רק רזון. הפרוייקט שלנו הגיע לאנשים. עשינו משהו.

לב: זה מגיע אפילו לגברים. פגשתי מישהו שאחותו מלאה והיא הראתה לו את זה והוא ממש התלהב מהרעיון והיוזמה. יוצא לי גם לעזור לנשים שהן חסרות ביטחון וזה מחמם את הלב ושווה הכל. אם יש דוגמניות למידות גדולות שאומרות שזה ממלא אותן אז על אחת כמה וכמה כשאת יוזמת משהו כזה.

מה החלום שלכן? איך אתן רואות עצמכן מתקדמות אחרי הפרוייקט הזה?

לב: החלום שלי זה להצליח כאישה באשר אני. לא להכנע לסטיגמות וסטריאוטיפים שהחברה מכתיבה לנו. הלוואי שאצליח ליצור עוד פרויקטים שיעבירו את האג’נדה שלי. שפלאס סייז פשוט יהיה חלק מהנורמל. לגבי עצמי אני יודעת שאני אצליח, במה שאבחר. אתה רק צריך אנשים איכותיים וטובים שילוו אותך והשמיים הם הגבול. העשייה שלי היום זה מה שהכי ממלא אותי בגאווה. זה ממלא לי את הנפש ואני ארצה את זה מעבר לעבודה הרגילה בהייטק.

שירן: להיות מאושרת, להגיע ולגעת בכמה שיותר אנשים ולהעביר להם את המסר שאני מאמינה בו ברמ”ח איבריי. לפני הפרויקט ואחרי הפרויקט כל הצעה שקבלתי עשתה לי פרפרים בלב… זה מכניס לי אושר בחיים לדעת שאני משפיעה ועוזרת לגברים ונשים להגיע להשלמה עם גופם ושרוצים לראות ממני עוד..
כי אני כאן כדי להישאר, ליצור ולהיות חלק  מעוד דברים מדהימים!

יש לכן “מסר לאומה”?

שירן: Wear Your Confidence, דרלינג.

לב: ברגע שאת קמה בבוקר ולובשת את הבטחון שלך…

שירן: היום נראה אחרת.

בימוי –  לירז אסייג
דוגמניות –
אנשי הפקה – יחיאל אלבז ו Dor Levy יחיאל אלבז ודור לוי
עריכת וידאו – Shani Rachel שני רחל
צילום סטילס – Eli Bohbot אלי בוחבוט
עיצוב שיער – Kosta Vino קוסטה וינו
תודות:
חולצות הפרוייקט- מרפי- פתרונות דפוס

תגובות באמצעות פייסבוק

תגובות

נכתב ע”י
יותר מ- May Graff

לוק יומי 15.7.18

שמלה: Eddie. שרשרת: פוראבר 21. נעליים: גאבור. תגובות באמצעות פייסבוק תגובות
קרא/י עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.